Bylinné čaje II. ? zázvorový čaj

Bylinné čaje II. ? zázvorový čaj

Bylinné čaje jsou už od dob našich prababiček používány jako všemocný lék proti mnoha nemocem, které nás trápí po celý rok. Dnes si povíme něco o čaji ze zázvoru, červené řepy a o čajích na cholesterol a urologickém.

Zázvorový čaj

Zázvor je oblíbený především díky své schopnosti prohřívat lidské tělo. Účinné látky obsažené v zázvoru podporují zdravé zažívání, povzbuzují krevní oběh a přispívají k čištění organismu. Pití zázvorového čaje vytváří příjemný hřejivý pocit a obnovuje vitalitu.

Zázvor

Zázvor působí celkově na organismus i jednotlivé orgány. Podporuje trávení, zvyšuje produkci žaludeční šťávy a slin. Mírně stimuluje srdeční činnost, mírně snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu. Také působí při kašli, slabých zánětech a má řadu dalších účinků. Zázvor pomáhá při nevolnostech způsobených pohybem, chemoterapií (způsob léčby rakoviny) a ranních nevolnostech. Dále pomůže při bolestech hlavy, infekcích horních cest dýchacích (např. při chřipce) a průjmových onemocněních. Je velmi vhodný tam, kde nemůžeme použít ze zdravotních důvodů pepř.

Čaj na cholesterol

Tato bylinná směs podporuje procesy látkové výměny a příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi.

Bylinné čaje - zázvorový čajBylinné čaje - na cholesterol

Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze:

Všechny díly seriálu: