solné páře . Podobně blahodárné účinky má i bylinná parní lázeň, o níž si povíme dnes." /> Bylinná pára ? bylinná parní lázeň - Životní styl

Bylinná pára ? bylinná parní lázeň

Bylinná pára ? bylinná parní lázeň

Před nedávnem jsme si něco řekli o solné páře . Podobně blahodárné účinky má i bylinná parní lázeň, o níž si povíme dnes.

Bylinná parní lázeň je určena pro relaxační procedury kombinuje příznivé účinky tepla, vlhké páry a vonných esencí a proto je ideální pro relaxační a uvolňující procedury i jako doplněk zdravého životního stylu. Oproti klimatu v klasické suché sauně se u bylinné páry jedná o vlhkou teplou lázeň.

Teplota uvnitř parního boxu dosahuje 40 °C se zvýšenou vlhkostí, při které dochází k napařování celého těla mimo hlavu, která je vně boxu položená na podložce.

Účinky

Za použití bylin nebo éterických olejů dochází k celkovému prohřátí a uvolnění organizmu, jež napomáhá vstřebávání účinků celým tělem, prohlubuje celkové uvolnění a zbavuje tělo nečistot, stimuluje krevní oběh, uvolňuje svalové napětí a odstraňuje křeče, příznivě působí na tvorbu nových buněk pleti.

Přehozením osušky přes prostor nad hlavou dosáhneme efektu inhalace. Inhalace páry je výborným léčivým prostředkem při rýmě, zánětu průdušek, hrtanu, zánětu nosních dutin, bronchitidě a při zápalu plic. Vlhký vzduch rozpouští i silné vrstvy hlenu a zklidňuje bolestivá místa. Během inhalace páry se otevírají kožní póry, z pokožky se vyplavují nečistoty a bylinky působí na pleť regeneračně. Inhalací páry lze proto také využít i jako kosmetického prostředku při léčbě akné a různých kožních onemocnění.

Upozornění

Pozor! Inhalace se nedoporučuje lidem s dýchacími potížemi.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze: