Breussova masáž

Breussova masáž

Breussova masáž se řadí mezi velmi příjemné a uvolňující masáže. Je to účinná a jemná metoda působící na nervový systém a pohybový aparát, především páteř. Někdy se Breussova masáž provádí ještě před aplikací Dornovy metody, aby se uvolnilo napjaté svalstvo.

Jak se Breussova masáž provádí

Na rozdíl od ostatních masáží se při ní masíruje přímo páteř a její vzpřimovače a povrchové svaly. Tím jsou do správné polohy bezbolestně uvedeny posunuté hrudní a bederní obratle. Následuje pocit protažení a srovnání páteře. Používá se třezalkový olej. Po jemné masáži se přikládá na páteř hedvábný papír a postupným přikládáním rukou dochází k tomu, že třezalkový olej proniká hlouběji do páteře. Ploténky po masáži optimálně regenerují a nabíjejí se energií.

Jak nám masáž pomáhá

Je vhodná i při akutních potížích, když se nedoporučuje klasická masáž ani různé mechanické techniky napravování. Celá řada problémů a bolestí páteře se může spojením Breussovy masáže a Dornovy metody zcela lehce, jednoduše, bez rizika a s dobrou prognózou vyléčit.

Pomáhá i na psychiku, tedy na hluboko uložené psychické zátěže a bloky.

Masáž je velmi šetrná, takže ji lze s úspěchem použít i u starých lidí, dokonce i při prokázané osteoporóze.

Třezalka

  • Ovlivňuje jak tělesný tak duševní stav, působí antidepresivně, zmenšuje tělesnou reakci na stres.
  • Působí protizánětlivě.
  • Zlepšuje krevní oběh, látkovou výměnu a vylučování moči.
  • Používá se jako masážní prostředek při bolestech v oblasti páteře, regeneruje meziobratlové ploténky.

Pozor! Třezalka je silně fotosensitivní, může způsobit vyšší citlivost na sluneční záření (po masáži se neslunit ani nenavštěvovat solárium).


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze: