Bodystyling

Bodystyling

Bodystyling je kombinace klasického aerobiku a posilování celého těla. Trénink se soustřeďuje na formování svalů celého těla, může se ovšem zaměřit pouze na problémové partie ? stehna, hýždě a břišní svaly.

Průběh hodiny

Každá hodina bodystylingu je tvořena úvodní aerobní zahřívací částí. Ale toto rozehřátí neobsahuje těžké aerobní choreografie, je převážně snadné a trvá cca 20 minut.

V průběhu cvičení se tempo tréninku střídá postupně podle toho, na jaké jednotlivé svalové skupiny se soustředí. Posilování svalů horních končetin by se mělo periodicky střídat s posilováním svalů končetin dolních, aby nedocházelo k přetížení. Lekce je zakončena krátkým pěti minutovým strečinkem.

U bodystylingu se hodně využívá náčiní ? posilovací gumičky, činky, posilovací tyče, overbally nebo stepová bedna nebo slide.

Pro koho je bodystyling vhodný

Bodystyling je vhodný pro jedince různého věku s různou kondicí a působí jako odreagování po celodenní zátěži. Také je vhodný pro ty, kteří nemají rádi náročnější choreografii a koordinaci paží a nohou.

Nedoporučuje se pouze pro těhotné ženy, které nemají s bodystylingem zkušenosti a nemohou si upravit tréninkový plán tak, aby jim vyhovoval.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze: